NIECHAJ GLEBA ŻYZNĄ BĘDZIE
Zastosuj polepszacz glebowy Humus Active zawierający kwasy humusowe, trwałą próchnicę aktywną i pozytywne mikroorganizmy pochodzące z wydalin dżdżownic kalifornijskich. Dzięki Humusowi Active poprawisz strukturę gleby, zwiększysz jej chłonność wodną, zmaksymalizujesz wykorzystanie substancji mineralnych (wzrost nawet 12-krotny), spowodujesz szybki rozkład resztek organicznych, aktywizujesz życie mikrobiologiczne. Uodpornisz także swoje rośliny na choroby, gdyż pozytywne mikroorganizmy zdominują środowisko, nie pozwalając tym samym na rozwój patogenów.
UNIWERSALNY- EKOLOGICZNY POLEPSZACZ GLEBOWY
Przeznaczony jest do wszelkich roślin w uprawach wielkoobszarowych: polowych, sadowniczych i pod osłonami, jak również w szkółkach, parkach i terenach zieleni. Powoduje znakomite efekty wzrostowe zarówno w uprawach ekologicznych jak i tradycyjnych.
HUMUS ACTIVE zastosowany doglebowo istotnie zwiększa jej pojemność wodną i sorpcyjną. HUMUS ACTIVE zastosowany 2 krotnie w roku doglebowo i 4-6 razy dolistnie w okresie wegetacji roślin powoduje wysokie i zdrowe plonowanie nawet na słabych glebach, a po paru latach systematycznego stosowania możemy doprowadzić do poprawienia klasy gleby. Na glebach mocno zdegradowanych dawkę HUMUSU ACTIVE można zwiększyć nawet 2-krotnie i dodać AKTYWITU PM. Stosując HUMUS ACTIVE w uprawach rolniczych dobamy o zdrowie swoje oraz swoich bliskich zmniejszając ryzyko pojawienia się chorób cywilizacyjnych.
CO ZYSKUJESZ – GDY STOSUJESZ HUMUS ACTIVE ?
- Humus Active zwiększa opłacalność produkcji rolnej
- Powoduje zwiększenie plonów
- Znacznie poprawia jakość plonu oraz jego wartość odżywczą
- Gleba zatrzymuje nawet 12 razy więcej składników pokarmowych w strefie korzeniowej. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie nawet o 70% dawki nawożenia przedwegetacyjnego,
- Zwiększa pojemność wodną nawet 5 krotnie, stanowiąc bufor bezpieczeństwa podczas długotrwałych susz i opadów deszczu,
- Zwiększa próchnicę w glebie i poprawia jej strukturę
- Przyśpiesza rozkład materii organicznej, tworząc TAP (trwałą aktywną próchnicę),
- Stabilizuje pH gleby
- Zawiera makro, mikro i ultra elementy w proporcji optymalnej do wzrostu rośliny
- Zawiera mikroorganizmy, które udostępniają roślinie azot w formie pokarmowej (nawet 70 kg/ha)
- Powoduje lepsze ukorzenianie roślin
- Poprawia kondycje i zdrowotność roślin
- Zmienia barwę gleby na bardziej brunatną, poprawiając jej właściwości cieplne
- Nie posiada okresu karencji
- Bezpieczny (nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska naturalnego)
CZY WIESZ, ŻE??
- 1 ml Humusu Active zawiera miliardy PM-ów (Pozytywnych mikroorganizmów) pochodzących z uszlachetnionego przez dżdżownice kalifornijskie obornika zwierząt kopytnych z nieintensywnych gospodarstw rolnych. PM-y asymilują azot z powietrza (bakterie Azotobakter) i uwalniają uwiązane w glebie składniki pokarmowe takie jak azot (bakterie fotosyntetyzujące) oraz potas, fosfor i mikroelementy (bakterie promieniowe). PM-y powodują rozwój mikoryzy co jest niezbędne do prawidłowego rozwoju systemu korzeniowego. PM-y szybko rozkładają resztki organiczne (resztki pożniwne, liście, łodygi) dostarczając roślinom składniki pokarmowe oraz próchnicę pokarmową. Szybki rozkład materii organicznej oraz dominacja PM-ów znacznie ogranicza rozwój patogenów wywołujących choroby roślin, rozwój chorób grzybowych.
- 1 ml Humus Active zawiera miliardy koloidów TAP-Trwałej Aktywnej Próchnicy wraz z próchnicą pokarmową o powierzchni zbiorowej nawet 1000 m?, która jest niezbędna do trwałego rozwoju PM-ów. Dzięki koloidom próchnicznym gleba staje się żyźniejsza, znacznie zwiększa swoją pojemność wodną i sorpcyjną.
- Badania EkoTech Produkt objęte programem unijnym dowodzą, że 20L HUMUSU ACTIVE efektywnie zastępuje minimum 10 ton obornika, a na wielu płaszczyznach daje więcej, ponieważ obornik nie zawiera trwałej próchnicy, ani takiej mnogości kultur bakteryjnych.
- Produkt jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Ciecz użytkowa HUMUSU ACTIVE nie ma okresu karencji.
SPOSÓB UŻYCIA:
doglebowo-wiosną po ruszeniu wegetacji roślin (I termin) oraz jesienią przed ustaniem wegetacji (II termin) używając do każdego terminu 20l/ha HUMUSU ACTIVE po uprzednim rozcieńczeniu w 400l wody. Tak przygotowaną cieczą użytkową należy polewać po glebie na powierzchni 1ha używając opryskiwacz lub wóz asenizacyjny. Zabieg najlepiej wykonać przed uprawkami lub w czasie opadów deszczu tak, aby HUMUS ACTIVE mógł jak najszybciej przedostać się do strefy korzeniowej roślin.
dolistnie– w okresie wegetacji roślin należy wykonywać opryski stosując 5l HUMUS ACTIVE rozcieńczonego w 200 litrach wody. Dokarmianie dolistne Humusem Active stosować od ruszenia wegetacji do zbiorów, nie częściej niż raz w tygodniu. Dodatkowe opryski drzew i krzewów owocowych po zbiorach przygotują rośliny do spoczynku zimowego i spowodują szybki rozkład masy organicznej na glebie.
rozsady ? podczas sadzenia rozsad i przesadzania roślin należy zanurzyć ich korzenie w 2% roztworze wodnym Humusu Active. Powoduje to bezstresowe przyjmowanie się roślin oraz przyspiesza ich wzrost.
Terminy stosowania:
Wiosna – pogłównie lub doglebowo od ruszenia wegetacji do końca maja. Można stosować po wschodach roślin.
Lato – dokarmianie dolistne. Optymalne warunki to duża wilgotność powietrza i temperatura w granicach 10-20°C. W dni słoneczne opryski należny wykonywać wcześnie rano lub późnym wieczorem.
Na ściernisko – tuż przed planowanymi uprawkami.
Jesień – pogłównie lub doglebowo po zbiorach, do połowy listopada pod warunkiem, że średnia temperatura dobowa nie jest mniejsza niż 5° C. Można stosować przy wschodach roślin.
Wymagania techniczne:
1- sprawny opryskiwacz z mieszadłem
2- dysze grubokropliwe minimum 0,4mm lub RSM
3- gęstość filtrów poniżej 60 Mesh
Dodatkowe informacje:
Nie łączyć ze środkami ochrony roślin, nawozami mineralnymi i innymi produktami syntezy chemicznej.
Stosować w temperaturach powyżej 5°C. Można stosować po wschodach roślin.
Przechowywać w miejscu zaciemnionym w temperaturze nie niższej niż 5°Ci nie wyższej niż 30°C.
Ciecz użytkowa Humusu Active nie posiada okresu karencji.
Recepturę opracował prof. Olgierd Nowosielski
Zezw.MRiRW nr G-233/11
Zakwalifikowany do stosowania w rolnictwie ekologicznym pod numerem NE/147/2011